4 listopada 2012

!!! Wizyta ginekologiczna

W ZdrOva Ginekolog Warszawa

 • Wizytę ginekologiczną rozpoczyna tzw. wywiad. Jest to rozmowa z pacjentką, podczas której lekarz uzyskuje informację, po co pacjentka przyszła. Odbywa się w intymnej atmosferze w osobnym pomieszczeniu do rozmów. Wywiad trwa zwykle około 10-25 minut.
 • Potem w innym pomieszczeniu, w obecności kobiety (asystentki lekarza) ma miejsce badanie ginekologiczne z oceną ultrasonograficzną narządu rodnego. Pacjentka przebiera się w otrzymane: jednorazową tunikę oraz jednorazowe kapcie. Badanie trwa od 10 do 20 minut.
 • Wizytę ginekologiczną zamyka kolejna rozmowa, która ma miejsce w pierwszym pomieszczeniu. Obejmuje ona podsumowanie, wypisanie ew. recept, skierowań i zaleceń. Rozmowa kończąca trwa od 10 do 15 minut.

Słowa kluczowe: Ginekolog Warszawa.

Ginekolog Waszawa

Ginekolog Warszawa - Konsultacje2

W ZdrOva, Ginekolog Warszawa wizyta ginekologiczna przebiega w przyjemnej, taktownej atmosferze.

Badanie odbywa się sprawnie i  delikatne. Gabinet jest czysty i bogato wyposażony w przydatne urządzenia co umożliwia kompleksową obsługę ginekologiczną pacjentki. Na miejscu możemy pobrać krew oraz inne próbki co umożliwia wykonanie większości badań laboratoryjnych.

W ZdrOva wykonuje się między innymi:

Ginekologiczne kontrole okresowe z badaniem ultrasonograficznym (USG ginekologiczne) w cenie wizyty.

Kompleksową ocenę stanu zdrowia kobiety.

Ocenę wskazań i przeciwwskazań do antykoncepcji lub HTZ (hormonalnej terapii zastępczej).

Badania przesiewowe (cytologia,kolposkopia, USG ginekologiczne)

Ocenę mięśniaków i torbieli jajników (w USG)

Antykoncepcja (tabletki, plastry, spirale, mirena).

Leczenie zakażeń, bólów miesiączkowych.

Konsultacje w sprawie niepłodności kobiet i mężczyzn.

Ocenę owulacji (jajeczkowania).

Leczenie niepłodności – inseminacja domaciczna, przygotowanie do in vitro,

Stymulację jajników.

 

Słownik pojęć dla strony Ginekolog Warszawa

Ginekolog

– Lekarz zajmujący się zdrowiem kobiet, domena jego działań to ginekologia

Ginekolodzy

– to grupa zawodowa lekarzy, osób (mężczyzn i kobiet) zajmujących się ginekologią

Ginekolog Warszawa

– Lekarz ginekolog mieszkający i pracujący w Warszawie

USG ginekologiczne

– Badanie ultrasonograficzne wykonywane sondą dopochwową, sonda taka umożliwia uzyskanie wielokrotnie lepszych obrazów USG niz sonda przezbrzuszna. Sonda dopochwowa do USG ginekologicznego ma znacznie wyższą rozdzielczość.

Słowa kluczowe: ginekolog, ginekolog warszawa, USG ginekologiczne, ginekologia, gnekolodzy

Przydatne linki (artykuły):

Tagi:

ginekolog Warszawa – lekarz ginekolog pracujący w Warszawie,

ginekolog – lekarz ginekolog położnik,

USG macicy – badanie nieinwazyjne umożliwiające uwidocznienie wewnętrznych struktur ciała osoby badanej,

USG jajników – ocena ultrasonograficzna jajników (gonad żeńskich),

USG ginekologiczne – ocena ultrasonograficzna całego narządu płciowego kobiety

USG ginekologiczne  Warszawa – badanie ultrasonograficzne w Warszawie,

Ginekolog w Warszawie – lekarz ginekolog pracujący w Warszawie i okolicach Warszawy

 

 

Wizyta (konsultacja) ginekologiczna w ZdrOva Ginekolog Warszawa kosztuje 250 zł

Ginekolog Warszawa - wizyta

W cenę wliczone jest badanie USG ginekologiczne wykonywane sondą transvaginalą (przezpochwową) a także pełna konsultacja ginekologiczna, ewentualne skierowania, recepty.

Przydatne linki (artykuły):

Tagi:

 1. ginekolog Warszawa – lekarz ginekolog pracujący w Warszawie,
 2. ginekolog – lekarz ginekolog położnik,
 3. USG macicy – badanie nieinwazyjne umożliwiające uwidocznienie wewnętrznych struktur ciała osoby badanej,
 4. USG jajników – ocena ultrasonograficzna jajników (gonad żeńskich),
 5. USG ginekologiczne – ocena ultrasonograficzna całego narządu płciowego kobiety
 6. USG ginekologiczne  Warszawa – badanie ultrasonograficzne w Warszawie,
 7. Ginekolog w Warszawie – lekarz ginekolog pracujący w Warszawie i okolicach Warszawy

Czym zajmują się ginekolodzy?

Ginekolodzy zajmują się, między innymi, takimi sprawami jak usg ciąży, któe wykonują zazwyczaj wykwalifikowani specjaliściw tej dziedzinie.

Gdy pojawi się ciąża usg wykonuje się w pewnym schemacie (kalendarz ciąży), nad którym pieczę sprawują właśnie ginekolodzy. W początkach usg ciąża odegrała znaczącą rolę a ginekolodzy zapoczątkowali badania ultrasonograficzne i przyczynili się do rozwoju usg.

Przy rozpoczęciu ciąży badania usg zlecają ginekolodzy. „Ciąża badania” to także częste zapytanie w internecie, na które odpowiadają ginekolodzy. Badania w ciąży wykonuje się regularnie a ginekolodzy dostosowują je i modyfikują zgodnie ze stanem zdrowia ciężarnej.

Gabinet ginekologiczny to miejsce, w którym ginekolodzy konsultują pacjentki czy udzielają im porad. Badania prenatalne służą wykrywaniu chorych płodów a wykonują je zwykle ginekolodzy. Należą do nich: test PAPPA, biopsja kosmówki, amniopunkcja oraz usg ciąży. Prenatalne badania są pomocne w wykrywaniu zespołu Downa. Ginekolodzy przeprowadzają ginekologiczne badanie zazwyczaj w gabinecie ginekologicznym  – tam przeprowadza się tak zwane podstawowe (kontrolne)  badanie.

Trójwymiarowe USG ciąży (USG 3D / USG 4D, usg-3d)

 

USG 3D (usg-3d) należy do tzw. medycznych metod obrazowania stosowanych często w położnictwie (USG w ciąży, USG płodu) i w ginekologii. Umożliwia uzyskanie trójwymiarowego obrazu płodu, trudno dostępnych narządów oraz zmian, takich jak torbiele czy jajniki.

 

Obraz USG 3D (usg-3d) uzyskuje się przez zaawansowaną obróbkę obrazu 2D. Głowica USG wysyła dźwięki kolejno w serii płaszczyzn (co przypomina nieco ruch wachlarza). Leżące obok siebie obrazy USG (warstwy USG 2D) łączone są wirtualnie w trójwymiarowe objętościowe bryły.

 

Ostatnio wykorzystanie ultrasonografii trójwymiarowej (USG 3D) staje się coraz częstsze szczególnie na polu diagnostyki prenatalnej wad płodu. Pojawia się coraz więcej publikacji naukowych wykazujących wyższość tej metody nad USG 2D. USG 3D umożliwia uzyskanie obrazów podobnych do uzyskanych w tomografii komputerowej (CT) bez narażania kobiety i jej płodu na niekorzystne działanie promieni Rentgena. Możliwość zapisania i odtworzenia sekwencji obrazów USG 3D prowadzi do tzw. ultrasonografii 4D (USG 4D) – powstaje film 3D. Różnica między USG 3D a USG 4D polega na dołączeniu funkcji czasu do trzech wymiarów przestrzeni.

Korzyści pamiątkowego USG 3D / USG 4D ciąży (usg-3d)

Oprócz zastosowania klinicznego w diagnostyce prenatalnej wad płodu niewątpliwą wartość zastosowania USG 3D/4D w ciąży ma wytworzenie więzi między matką, ojcem a dzieckiem. Możliwość usłyszenia bicia serca płodu, zobaczenia jego twarzy czy choćby dłoni, stópki czy ucha silnie wiąże uczuciowo przyszłych rodziców z ich pociechą.

 

Ze względu na spektakularność i atrakcyjność obrazowania USG 3D/4D często ciężarne kobiety zgłaszają się na badanie w celu uzyskania pamiątkowego zdjęcia czy filmu płodu. Kobiety ciężarne po prostu chcą zobaczyć swoje nienarodzone dziecko, dowiedzieć się jakiej jest płci (płeć płodu w USG czyli czy to chłopczyk czy dziewczynka). W literaturze medycznej nazywa się to pamiątkowym badaniem USG.

 

Chociaż z medycznego punktu widzenia takie badanie USG 3D (usg-3d) nie wnosi wiele nowych informacji diagnostycznych, istnieją niezaprzeczalne korzyści pamiątkowego USG ciąży. W literaturze medycznej toczy się wiele sporów na temat sensowności badania pamiątkowego USG 3D. Zwolennicy pamiątkowego USG ciąży argumentują:

 • aspekt tworzącej się więzi z ojcem,
 • fakt, że często podczas badania 3/4D można rozpoznać wady czy zagrożenia ciąży, których nie widać na zwykłym aparacie USG (USG 2D)
 • w krajach gdzie przerywanie ciąży jest dopuszczalne, organizacje chroniące życie poczęte zachęcają młode ciężarne do zobaczenia dziecka w USG 3D/4D (usg-3d) na własne oczy, aby zniechęcić je do podjęcia kroku, którego mogą bardzo żałować. Takie organizacje dobroczynne często ponoszą koszta trójwymiarowego badania USG

Jak często badanie USG 3D (usg-3d)

Ogólne zalecenia dotyczące badań USG tzw. przesiewowych wskazują na kilka ważnych terminów:

Pierwsze badanie USG ciąży powinno mieć miejsce w bardzo wczesnej ciąży (między 6 a 8 tygodniem ciąży) ma ono potwierdzić czy ciąża jest zlokalizowana w macicy (poza macicą to tzw. ciąża pozamaciczna, ektopowa i stanowi zagrożenie dla ciężarnej), ile jest zarodków i jaki jest przewidywany termin porodu. Wiek płodu z USG we wczesnym okresie ciąży można wyliczyć z dużą dokładnością. W tym czasie dziecko w obraze usg-3d przypomina żelkowego miśka haribo. Można rozróżnić rączki i nóżki oraz główkę.

Kolejne badanie USG płodu wykonuje się między ukończonym 11 tygodniem ciąży a nieskończonym 14 tygodniem ciąży (11-13 tygodni + 6 dni). Jest to tzw. badanie USG genetyczne z oceną przezierności karkowej (NT) i kilku innych parametrów jak kość nosowa (NB). W tym czasie warto wykonać badanie krwi ciężarnej na obecność i poziom białka PAPPA. W brazie usg-3d (USG 3/4D) można policzyć paluszki, widać wyraźnie części twarzy. Czasami można w obrazowaniu USG 3D określić płeć.

Następne badanie USG to tzw. badanie połówkowe (USG połówkowe) między 18 a 22 tygodniem ciąży. Sprawdza wielkość płodu, budowę narządów wewnętrznych, serca (tzw. ECHO serca płodu). Takie USG ciąży ukazuje wyraźną sylwetkę dziecka. Twarz jest wciąż uniwersalna i po prostu podobna do twarzy innych płodów w tym wieku.

Kolejne badanie USG wykonuje się między 28-32 tygodniem ciąży. Obraz usg 3d w tym okresie przedstawia twarz z wyraźnymi cechami podobieństwa do rodziców. Oczywiście o ile jakość obrazu usg-3d jest dostatecznie dobra.

Ostatnie z badań USG wykonywanych rutynowo to badanie przed porodem ok. 36 tygodnie – ma ono sprawdzić położenie płodu, wielkość i czy dziecko nie okręciło się pępowiną. Jeżeli dziecko w badaniu USG 3D/4D pokaże w tym czasie twarz to zdjęcia są bardzo ładne.

Wśród lekarzy i uczonych istnieje zgodność, że badania ultrasonograficzne diagnostyczne powinny być w miarę możliwości wykonywane przy użyciu najlepszego sprzętu. Właśnie aparaty umożliwiające USG 3D i 4D (usg-3d) umożliwiają najlepsze obrazowanie w 2D, którego głównie używa się do diagnostyki płodu.

O ile badania pamiątkowe są dyskusyjne o tyle badania zalecane jako tzw. przesiewowe badania USG ciąży warto wykonywać na sprzęcie umożliwiającym uzyskanie najwyraźniejszego obrazu płodu i macicy.

W Warszawie jest obecnie dość dużo dostępnych aparatów usg umożliwiających obrazowanie  3/4D

————-

 

Antykoncepcja awaryjnaantykoncepcja po

Antykoncepcja po stosunku (antykoncepcja doraźna, antykoncepcja awaryjna).

Jest to metoda zapobiegania niepożądanej ciąży po niezabezpieczonym stosunku płciowym (np. gdy spadła lub pękła prezerwatywa lub gdy nie zdążyło się o tym pomyśleć..).

Istnieje wiele metod zapobiegania ciąży po stosunku. Obecnie najmniej inwazyjną i najskuteczniejszą a jednocześnie legalną metodą jest metoda farmakologiczna którą można zastosować do 120 godzin po niezabezpieczonym stosunku – czyli do czasu kiedy jeszcze nie ma ciąży.

Metoda wymaga zakwalifikowania pacjentki do kuracji hormonalnej (nie każda pacjentka może bezpiecznie stosować hormony), dlatego konieczna jest konsultacja ginekologiczna.

Podczas konsultacji zbiera się wywiad (pyta pacjentkę o stan jej zdrowia, przebyte choroby, reakcje na leki) a także wykonuje się badanie (w tym USG) i ocenia ryzyko ciąży (obraz jajników”- „mówi” czy w czasie stosunku mogło w ogóle dojść do ciąży). Najczęściej pacjentka dowiaduje się po prostu, że nie ma konieczności stosowania żadnych leków, bo i tak do ciąży nie może dojść, ze względu na to, że owulacja dokonała się wcześniej – kobieta może zajść w ciążę w okresie około 2-4 dni w miesiącu. Podczas konsultacji ocenia się ryzyko zdrowotne zastosowania hormonalnych leków antykoncepcyjnych. U niektórych kobiet stosowanie hormonów antykoncepcyjnych jest niebezpieczne.

W przypadku wysokiego ryzyka ciąży oraz istnienia przeciwwskazań zdrowotnych do leków hormonalnych – do 5 dni po stosunku – jako metodę alternatywną doraźnej antykoncepcji (antykoncepcji po stosunku) można zastosować spiralkę wewnątrzmaciczną – nazywaną inaczej wkładką antykoncepcyjną. U młodych kobiet można założyć ją na jeden cykl a potem usunąć. Skuteczność obu opisanych metod antykoncepcji po stosunku (tabletka „po”, spiraka „po”) jest porównywalna, bardzo wysoka i sięga 99%.

Ile kosztuje antykoncepcja po stosunku? – kosztuje tyle co wizyta ginekologiczna plus dodatkowo koszt leku w aptece albo koszt założenia spiralki.

Słownik pojęć: antykoncepcja po stosunku cena – ile trzeba zapłacić w Warszawie za wizytę ginekologiczna w związku z „antykoncepcją po”

jak zapobiec ciąży po stosunku – metody zapobiegania ciąży

pigułki antykoncepcyjne po stosunku

pigułki po stosunku  – jak wyżej

metody antykoncepcji po stosunku – tabletki natykoncepcyjne w trybie doraźnym, wkładka antykoncepcyjna (spiralka) wewnątrzmaciczna

środki antykoncepcyjne po stosunku – jak wyżej,

antykoncepcja postkoitalna = antykoncepcja po stosunku

tabletka po stosunku

pigułka po stosunku –  jak wyżej

tabletki po stosunku – jak wyżej

tabletki antykoncepcyjne po stosunku – jak wyżej

antykoncepcja po stosunku – wkładka domaciczna tabletki antykoncepcyjne

antykoncepcja doraźna = antykoncepcja awaryjn

zapobieganie ciąży po stosunku – gdy się zapomniało, pękła prezerwatywa, zsunęła się

antykoncepcja awaryjna = antykoncepcja po

 

Słowa kluczowe: antykoncepcja po stosunku cena, jak zapobiec ciąży po stosunku, pigułki antykoncepcyjne po stosunku, pigułki po stosunku, metody antykoncepcji po stosunku, środki antykoncepcyjne po stosunku, antykoncepcja postkoitalna, tabletka po stosunku, pigułka po stosunku, tabletki po stosunku, tabletki antykoncepcyjne po stosunku, antykoncepcja po stosunku, antykoncepcja doraźna, zapobieganie ciąży po stosunku, antykoncepcja awaryjna